Skip links

Spôsoby zapojenia kamier

Spôsoby zapojenia kamier

Existujú dva možné spôsoby zapojenia kamery do záznamovej jednotky.

Drôtové alebo bezdrôtové. Obrovskou nevýhodou bezdrôtového prepojenia je obmedzený dosah prenosovej vzdialenosti, kde je potreba zaistiť lokálne napájanie kamery. Na rozdiel od centrálneho napájania, ktoré možno jednoducho a ekonomicky zálohovať proti výpadku.

Ak je to len trochu možné, odporúčame vždy drôtové prevedenie, ktoré má najčastejšie využitie práve z hľadiska spoľahlivosti a kvality.

ZÁZNAMOVÉ JEDNOTKY

Záznamová jednotka zabezpečuje vykonávanie záznamu na pamäťové médium, ako je pevný disk alebo v krajnom prípade SD karta.

Pevný disk sa používa špeciálny, určený pre záznamové zariadenia pracujúce v režime 24/7 .

Dnešné moderné záznamové jednotky zodpovedajú schopnosti detekcie pohybu priamo vo snímanom obraze.

Zaznamenávajú tak len zaujímavé a potrebné udalosti. Vďaka tejto metóde, zabezpečovacie systémy znižujú nároky na kapacitu pamäti disku a zároveň zjednodušujú (uľahčujú) vyhľadávania podstatných informácií v uložených súboroch.

Záznamové jednotky umožňujú jednoduché filtrovanie krátkych sekvencií podľa času, takže nemusíte prechádzať zdĺhavé záznamy.

Všetky moderné záznamové jednotky dovoľujú pripojenie k internetu a nahliadnutie na živý obraz alebo záznam z počítača .

Všetko je možné sledovať odkiaľkoľvek na svete, ako v lokálnej počítačovej sieti, tak vzdialene cez internet, pomocou inteligentného telefónu, tabletu či notebooku.

Môžete tak mať stále prehľad o dianí vo vašom dome, firme alebo akéhokoľvek pozemku a objektu.